Nový trend: Nábytek z Číny

Reklama:

Stále více specializovaných obchodů dnes nabízí orientální, zejména čínský nábytek. Není divu, že zájem o něj vzrůstá.Původní, historický nábytek z období Ming můžete dnes nalézt leda v muzeu, ale šikovní čínští výrobci se naučili vyrábět velmi zdařilé repliky historických kousků, často s využitím původních výrobních postupů. Dá se tak zařídít celý byt, ale i jeden či dva s citem umístěné kousky dokáží výrazně projasnit atmosféru. Proč je čínský nábytek tak v kurzu?

1. Je prostorově úsporný
I když čas nábytkových stěn a sedacích souprav velikosti tankeru je už za námi, stále mají někteří výrobci nábytku pocit, že více znamená lépe. Čínský nábytek je maximálně úsporný a zabere jen tolik místa, kolik je nezbytně nutné.

2. Je z kvalitních materiálů
Žádná dřevotříska, žádné náhražky. Výrobky jsou obvykle z masivního dřeva, nejčastěji jilmového.

3. Je lehký
Jilmové dřevo je mimořádně lehké a přitom pevné. K přestěhování i poměrně velké skříně už nemusíte zvonit na sousedy.

4. Je levný
Mezi čínskými výrobci zuří tvrdý konkurenční boj, který stačuje ceny dolů. I když za vámi výrobek putoval přes půl zeměkoule, stále je jeho cena vzhledem ke kvalitě materiálu a celkovému designu velice výhodná.5. Je neobyčejný
Design čínského nábytku se vyvíjel v čase (od nejstaršího dob) i prostoru (od chudšího severu k bohatšímu jihu). Od jednoduchosti k bohaté zdobenosti a náročné dřevořezbě. Mnohé kousky jsou zdobeny lakováním a kresbami v orientálním stylu. Už samotný pohled na ně uklidňuje.

6. Je tajemný
Čínské skříně, psací stoly, ale i třeba židle jsou nezřídka plné nečekaných šuplíčků a prostor, na první pohled neviditelných a skýtajících důmyslně skrytá zákoutí. Krom toho nabízí šanci hloubat nad smyslem obrazové a tvarové symboliky.

7. Je vyrobený s ohledem na feng-šuej
Staří Číňané dobře ovládali umění proudění energie v prostoru a harmonických vztahů mezi předměty. Toto učení zvané feng-šuej se promítlo i do tvarosloví tamního nábytkového designu.

8. Je nadčasový
Podívejte se, čím jsme si zařizovali byt před patnácti lety. Dnes tento nábytek plní bazary a nikdo o něj a ni okem nezavadí. Přitom ve své době to byl samozřejmě poslední výkřik módy. A tak to bude pořád. Orientální nábytek má však tvar prověřený staletími, s patinou získává na ceně, je nadčasový a nebudete se za něj stydět ani za padesát let.

K ilustraci byly použity fotografie z webového obchodu Odaliska, www.odaliska.czKAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!


Datum vydání: 10.4.2011
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem

Názory čtenářů

Janka00 26.5. 21:34
Naprosto souhlasím, je to otřesné. Mě se víc líbí moderní styl. Doma máme zařízené pokoje ve stylu minimalismu. Krása je v jednoduchosti a eleganci, né v takovéto barevné ... mno nevím co to je, nejvíce mi to připomíná jako něco z Mrazíka :D dobrý rádce pro domácí design je třeba tady
http://www.olivieripraha.cz/cz/radce/
martinaas 29.5. 21:08
z číny moc nábytek neemusím, pěkné jsou ale potahové látky na sedací soupravy :-)
cacorinka 10.4. 21:55
Mne se líbí,viděla jsem ho v Singapuru,je opravdu kvalitní,hodně si ho tam lidé kupovali,mít velký byt tak si to pořídím,líbí!
Jeessiiccaa 10.4. 13:53
toto by si hodilo do roubenky ale ne do klasickych bytu ale kdyz ma nekdo zarizeny takto cely dum vteto harmonie tak proc ne
Martinique 10.4. 13:48
9. vůbec se mi nelíbí =)
Váš názor:

JmĂŠno:
Nejste přihlášen(a). Pro komentování některých sekcí se musíte nejdříve přihlásit.
Články na podobné téma